W latach 30. minionego wieku w swe jednostki napędowe zaopatrywał motorówki Niniette, które biły na wodzie rekordy prędkości w swych klasach. Nazwa Niniette pochodziła od zdrobnienia córki konstruktora Lydii. Teraz po 80 latach ta działalność zostaje reaktywowana.

Foto: Bugatti / Auto Świat
Bugatti Niniette

Bugatti udzielił licencji słynnemu producentowi jachtów firmie Palmer Johnson na produkcję jachtów pod swoją marką. Powstanie seria motorowych łodzi wykonanych z włokna węglowego oraz innych zaawansowanych materiałów. Jachty otrzymają tradycyjną nazwę Niniette i będą dostępne w trzech modelach o długości od 42 do 88 stóp (13-27 metrów). Cena najmniejszego zaczyna się od 2 mln euro.

Foto: Bugatti / Auto Świat
Bugatti Niniette

Centralny model nowej serii PJ63 Niniette o długości 63 stóp (prawie 20 metrów) wyposażony jest w luksusowy salon pod pokładem oraz kabiny dla czterech osób oraz załogi. Na życzenie Bugatti może dostosować wnętrze do indywidualnych wymagań klientów. Według konstruktora osiąga maksymalną prędkość 38 węzłów (70 km/h). PJ63 Niniette ma podstawową cenę 3,25 mln euro.