Wypadek wydarzył się w środę 19 października ok. godz. 17 na skrzyżowaniu ul. Krasińskiego, Markwarta i 3 Maja w Bydgoszczy. Wstępne ustalenia mówiły, że kierowca radiowozu, poruszającego się z sygnałami dźwiękowymi, przejechał na czerwonym świetle i został uderzony w lewy bok przez osobową Mazdę. Policyjna furgonetka straciła przyczepność i przewróciła się na jezdnię.

Zobacz też: Zabrali prawo jazdy na podstawie nieistniejących przepisów? Policja odpowiada

"Kogut" migał, ale to nie zwalnia z ostrożności

Nagranie, które trafiło do sieci, jest bez dźwięku, ale wyraźnie na nim widać migającego policyjnego "koguta". To jednak nie zwalnia kierowcy pojazdu uprzywilejowanego do niestosowania przepisów ruchu drogowego. Gdy radiowóz wpada na skrzyżowanie, sygnalizator świeci się na czerwono. Kierowca Mazdy zahamował, ale impet, z jakim zderzyły się oba pojazdy, przewrócił na bok furgonetkę.

Czytaj też: Znalazł sposób na pędzące pod oknami auta. Kierowcy natychmiast zwalniają

Policjantka i policjant trafili do szpitala, ale odnieśli jedynie drobne obrażenia. Kierowca osobówki wyszedł z wypadku bez szwanku. Kierujący radiowozem policjant usłyszał pouczenie.

Mandat i punkty karne dla policjanta

Do podobnego wypadku doszło pod koniec września w Gdańsku. Radiowóz na sygnale wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie Chłopskiej i Kołobrzeskiej. Kierujący nim policjant otrzymał mandat w wysokości 1020 zł i 6 punktów karnych. Nikomu nic się nie stało.

(PAZ)

Źródła: bydgoszcz.naszemiasto.pl, info112.pl