"Śladem zeszłego roku ogłaszam obniżkę cen paliw." - powiedział Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej 23 czerwca.

Jak poinformował prezes Orlenu, tak jak w 2022 r. paliwo na wakacje będzie tańsze. Warunki promocji w zasadzie nie zmieniły się, jest tylko jedna różnica. Od 30 czerwca każdy kierowca będzie mógł zatankować samochód o 30 gr/l taniej, a dla posiadaczy karty dużej rodziny rabat będzie wynosił 40 gr/l. Jednorazowo można zatankować do 50 l paliwa na promocji. Każdy litr ponad tę pojemność będzie w standardowej cenie widocznej na pylonie. Taniej można zatankować do czterech razy w miesiącu, a promocja zakończy się 31 sierpnia.

Trzeba być w programie Vitay

Co należy zrobić? Trzeba być zapisanym w programie lojalnościowym Vitay. W aplikacji mobilnej będą wyświetlane kupony rabatowe, które trzeba będzie aktywować, a następnie przedstawić kod QR wyświetlony na ekranie smartfonu.

Z kolei osoby posiadające fizyczną kartę mają jeszcze łatwiej. Wystarczy, że po zatankowaniu auta podejdą do kasy i przedstawią kasjerowi plastikową kartę. Rabat powinien naliczyć się automatycznie.

Rekordowa promocja

Jak dodał Obajtek, w zeszłym roku kampania cieszyła się ogromnym powodzeniem. W czasie promocji zrealizowano ponad 16 mln kuponów rabatowych, co jest liczbą rekordową. Ponadto poinformował, że chciałby, by taka promocja powtarzała się każdego roku.

Konkurencja szybsza

Podczas konferencji prezes Orlenu również pochwalił się, że konkurencyjne sieci stacji paliw idą w ślady Orlenu i oferują promocje na wakacje. W tym roku jednak Orlen wyprzedziło Circle K, które również zapowiedziało promocję. Tam można zaoszczędzić nawet nieco więcej. W czasie każdego weekendu w ciągu wakacji kierowcy będą mogli zatankować samochód o 35 gr/l taniej. Promocja dotyczy nawet gazu. Ponadto limit na jedno tankowanie wynosi 85 litrów.