Sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu poinformowała, że w piątek 55-latek usiłował sprzedać citroena. "Podczas jazdy pokazowej z klientem, właściciel auta, demonstrując możliwości pojazdu, przekroczył dopuszczalną prędkość o 39 km/h i został zatrzymany przez patrol drogówki" – przekazała policjantka.

Jak się okazało, 55-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu i nie miał aktualnego ubezpieczenia OC. Kierujący citroenem odpowie za te przewinienia przed sądem. Dodatkowo policjanci sporządzili informację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o braku aktualnej polisy OC.

55-latek był znany funkcjonariuszom, ponieważ kilka dni wcześniej mundurowi kontrolowali jego pracownika, który na prośbę szefa jechał bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Wtedy na miejsce przyjechał właściciel pojazdu i został ukarany mandatem za udostępnianie samochodu osobie nieposiadającej prawa jazdy.