• Największy chiński eksporter pojazdów szykuje całą linię SUV dla Europy
  • Nowa gama samochodów pojawi się w ciągu kilku lat na naszym kontynencie
  • M31T ma wyróżniać się wysoką jakością wykonania. Źródłem inspiracji są takie marki jak BMW czy Mercedes

Tym razem o względy europejskich klientów zamierza powalczyć Chery Automobile, czyli firma o stosunkowo krótkiej motoryzacyjnej historii. Pod koniec lat 90 przedsiębiorstwo zaczynało od produkcji modelu Fengyun na licencji koncernu VW, czyli pierwszej generacji Seata Toledo. Obecnie firma  szczyci się, że od czasu założenia sprzedała poza granice Chin ponad 1,2 mln pojazdów, czyli więcej niż jakikolwiek inny chiński producent. Tylko w zeszłym roku Chery wysłała ok 100 000 aut za granicę, co wg. przedstawicieli firmy stanowi prawie 30 proc. całego chińskiego eksportu pojazdów. W sumie łączna sprzedaż w 2016 roku wyniosła w przypadku Chery ponad 700 000 sztuk. W skali rok do roku oznacza to imponujący wzrost o 28 proc.

Ray Bierzyński wiceprezes odpowiedzialny za centrum badawczo rozwojowe twierdzi, że w ciągu kilku lat pojawi się cała linia modeli wyróżniających się zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, zelektryfikowanymi układami napędowymi oraz charakterystyczną stylistyką. Pierwszym ma być SUV M31T o którym wciąż niewiele wiadomo.

Chery M31T - Chińczycy obiecują bardzo wysoką jakość materiałów i wykonania
Chery M31T - Chińczycy obiecują bardzo wysoką jakość materiałów i wykonania

Chery obiecuje wysoką jakość. Wnętrze ma być wykonane z tworzyw wysokiej jakości o fakturze przyjemnej w dotyku. Deska rozdzielcza będzie częściowo wyłożona skórą i ozdobiona chromowanymi dodatkami. W kabinie zamontowano dwa wyświetlacze LCD o przekątnej 7 i 10 cali oraz system multimedialny w którym wykorzystano rozwiązania chińskiego giganta informatyki: Baidu. Chińczycy nawiązują nawet do BMW i Mercedesa przy okazji chwalenia się automatyczną skrzynią biegów z elektronicznym sterowaniem. Wspomnieli również o pełnym oświetleniu LED w miejsce tradycyjnych reflektorów.

Co znajdziemy pod maską M31T? Można jedynie przypuszczać, że Chery wykorzysta dopiero co zaprezentowaną nową gamę silników pod marką ACTECO (trzecia generacja). Dostępne będą m.in.: benzynowe jednostki 1.6TGDI (190 KM i 218 KM) oraz 1.2 TGDI (150 KM).