Narazie to tylko pogłoski, ale mogą okazać się prawdziwe, bo CR7 jest znany z zamiłowania do ekstremalnie szybkich i drogich samochodów marki Bugatti. Aktualnie, oprócz Chirona, jest także właścicielem Veyrona Grand Sport Vitesse.

Co prawda, już rok temu portugalskiego piłkarza Juventusu, a wcześniej długoletnią gwiazdę Realu Madryt, wiązano z zakupem najdroższego w historii Bugatti La Voiture Noire, co okazało się jednak nieprawdą, ale teraz plotka o zamówieniu jednego z dziesięciu modeli Centodieci wydają się bardziej prawdopodobna. Bugatti poproszone przez dziennikarzy Auto Bilda o potwierdzenie tej informacji, wstrzymało się od komentarza, ale jednocześnie nie zaprzeczyło, tak jak w przypadku wspomnianego La Voiture Noire.

Bugatti Centodieci – powstanie tylko 10 sztuk

Bugatti Centodieci to specjalny model oparty na Chironie, ale z bardziej futurystycznym nadwoziem. Producent zdecydował, że powstanie tylko 10 takich aut. Ma to być hołdem dla legendarnego Bugatti EB110, który powstał we Włoszech w latach 90. XX wieku. Stąd nazwa Centodieci, co po włosku oznacza po prostu „sto dziesięć”.

Auto bazuje na Chironie, ale nadwozie powstało od podstaw. Pod maskę trafił dobrze znanym 8-litrowy silnik W16, którego moc zwiększono do 1600 KM (o 100 KM więcej niż w Chironie). Centodieci przyspiesza do 100 km/h w 2,4 sekundy, a jego prędkość wynosi 380 km/h. Każdy egzemplarz kosztuje 9,5 mln euro – ponad trzy razy więcej niż normalne Bugatti Chiron.