W związku z sytuacją epidemiczną Komenda Główna Policji zdecydowała się zrezygnować z ogólnopolskiej akcji wzmożonych kontroli drogowych, ale jak podkreślają policjanci, nie oznacza to, że na drogach nie będzie więcej patroli. Wręcz przeciwnie, z tą jednak różnicą, że o intensywności kontroli i miejscach będą decydować poszczególne komendy wojewódzkie.

– Z doświadczenia wiemy, że przedłużone weekendy świąteczne zawsze generują znacznie większy ruch na drogach, a statystyki pokazują, że właśnie w okresie letnim, kiedy pogoda jest najlepsza, paradoksalnie zwiększa się liczba poważnych wypadków. Dlatego na drogach województwa śląskiego mamy zamiar zintensyfikować działania patroli drogowych. Jak zwykle będziemy mierzyć prędkość, kontrolować trzeźwość i zwracać uwagę na niebezpieczne zachowania – powiedział nam podkomisarz Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Katowice.

Policjanci nie dostali specjalnych wytycznych co do kontroli przestrzegania przez kierowców obowiązujących zasad dotyczących maseczek, ale jak zdradził podkom. Bratek, policjanci z pewnością zwrócą uwagę także i na ten element. Przypomnijmy: w aucie, w którym podróżują osoby nie mieszkające na stałe ze sobą, wszyscy powinni mieć zasłonięte usta i nos.

W długi weekend na drogach pojawią się także nowe radiowozy. Mowa o ośmiu mocnych Skodach Superb, które zasiliły warszawską grupę SPEED. Auta już trafiły do Komendy Stołecznej Policji i razem z BMW serii 3 oraz motocyklami będą kontrolować drogi Mazowsza.