• Wypadek na niestrzeżonym przejeździe w miejscowości Cekanów w gminie Tomaszów Mazowiecki
  • Kierujący dostawczym Volkswagenem T4 nie żyje
  • Na pokładzie pojazdu szynowego było 27 pasażerów i 3 osoby z obsługi - nie odniosły żadnych obrażeń
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Jak podaje Komenda Powiatowa w Tomaszowie Mazowieckim, do wypadku doszło 8 października 2021 r. po godzinie 11.00, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w zdarzeniu brał udział pociąg ŁKA relacji Drzewica – Łódź Fabryczna. Na pokładzie pojazdu szynowego było 27 pasażerów i 3 osoby z obsługi. Skład zderzył się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Cekanowie z Volkswagenem T4 kierowanym przez 31-latka. Służby podjęły na miejscu akcję reanimacyjną, ale mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

 Foto: Policja.pl / Auto Świat

Maszynista pociągu został zbadany na zawartość alkoholu we krwi. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Obsługa pociągu i pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Na miejscu obok Policji i Straży Pożarnej pojawił się również prokurator. Przejazd został zablokowany i ruch odbywał się tymczasowymi objazdami.

Samochód jest bez szans w starciu z pociągiem

Policja przypomina, że pociąg waży średnio 80 ton, ale jego masa może dojść nawet do kilku tysięcy ton. W rezultacie od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania skład może potrzebować na zatrzymanie nawet 1200 m.

Ładowanie formularza...