Pierwszego lipca 2022 r. około godz. 18.00 na trasie pomiędzy Chojnicami a Bytowem na wysokości miejscowości Wolność powalone przez wiatr drzewo spadło na jadący samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 45-letnia mieszkanka gminy Chojnice wraz ze swoją 37-letnią koleżanką oraz trójką dzieci jechały z Kopernicy do Chojnic. Na wysokości miejscowości Wolność powalone drzewo przygniotło ich samochód.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Ktoś zabrał dzieci z miejsca wypadku

Jak ustalili funkcjonariusze, pojazdem przygniecionym przez drzewo podróżowało pięć osób. Według świadków nieznane osoby wyciągnęły z pojazdu dwójkę siedzących na tylnym siedzeniu dzieci (3-letnią dziewczynkę oraz 4-letniego chłopca) i w obawie o bezpieczeństwo odjechały z nimi z miejsca zdarzenia. Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku. W tym samym czasie mundurowi z "patrolówki" poszli pieszo zapytać czekających na przejazd kierujących, czy mają informacje na temat dzieci z wypadku. Po przejściu kilku kilometrów funkcjonariusze odnaleźli je w jednym ze stojących w korku samochodów. Droga była zablokowana przez powalone drzewa, dlatego policjanci wzięli je na ręce i zanieśli pieszo do radiowozu. Potem młodzi poszkodowani trafili radiowozem do szpitala, gdzie rodzeństwo przekazano pod opiekę lekarzy oraz czekającego tam na nie ojca.

Skierowana ma miejsce grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia oraz wykonała dokumentację fotograficzną. Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego wypadku. W wyniku tego zdarzenia wszystkie osoby zostały przewiezione do szpitali.