Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie mł. asp. Małgorzata Pychner poinformowała w czwartek, że w ub. tygodniu przed północą dyżurny miejscowej policji otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu, zaparkowanego na ulicy Andersa w Łaskarzewie.

"Policjanci ustalili, że sprawca rzucił w mercedesa koktajlem Mołotowa, w wyniku czego pojazd ten i znajdujące się obok mitsubishi uległy spaleniu. Wartość strat wyniosła 40 tys. zł" – przekazała policjantka.

Niedługo po zdarzeniu kryminalni namierzyli sprawcę. Okazał się nim 36-latek, którego zatrzymano na terenie powiatu pruszkowskiego (Mazowieckie). Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

"Ze względu na to, że 36-latek był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa tzw. recydywy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku" – powiedziała rzeczniczka. Dodała, że sprawa jest rozwojowa i na razie policja nie ujawnia więcej szczegółów.

Autorka: Ilona Pecka