W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2004 r. pod patronatem Ministerstwa Środowiska. Jak co roku, 22 września w wielu polskich miastach będzie można skorzystać z darmowego transportu.

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego zachęca, aby w dniu bez samochodu pozostawić swój pojazd na parkingu i skorzystać z komunikacji miejskiej. Nie trzeba będzie mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego, aby skorzystać z darmowych przejazdów autobusami, tramwajami, metrem oraz pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej, Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Kolei Mazowieckich (zarówno w pierwszej, jak i w drugiej strefie biletowej).

"Od 2016 roku w Europejski Dzień bez Samochodu wszyscy podróżują Warszawskim Transportem Publicznym bezpłatnie. W środę, 22 września zachęcam zmotoryzowanych do przesiadki do komunikacji. A osobom korzystającym na co dzień z transportu publicznego dziękuję za trafny wybór. Dzięki temu oddychamy w stolicy czystszym powietrzem i produkujemy mniej smogu" – mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

  • Polecamy: Marcin Prokop testuje elektrycznego Jaguara I-Pace

W środę, 22 września analogiczne akcje przygotowało wiele polskich miast. Bez biletu będzie można poruszać się m.in. po Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Aglomeracji Śląskiej, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Słupsku i Bielsku-Białej.