Jak poinformował we wtorek w komunikacie WORD w Płocku, egzaminy zaplanowane na 16 sierpnia oraz w oddziale w Sochaczewie "odbywają się zgodnie z planem".

Dyrektor płockiego WORD Wojciech Krzewski przyznał w rozmowie z PAP, że egzaminy na prawo jazdy odbywają się tam już w pełnym zakresie, zarówno w przypadku egzaminów teoretycznych, jak i praktycznych. "Pracujemy w pełnym składzie" - powiedział we wtorek PAP Krzewski.

Dopytywany o kolejne dni, dyrektor płockiego WORD przyznał, iż nie przewiduje, aby powtórzyła się sytuacja z nieobecnością egzaminatorów.

Z powodu nieobecności części egzaminatorów, którzy przedstawili zwolnienia lekarskie, w WORD w Płocku egzaminy na prawo jazdy w ubiegłym tygodniu odbywały się w ograniczonym zakresie, natomiast w oddziale w Sochaczewie nie prowadzono ich w ogóle. Podobnie było w wielu tego typu ośrodkach w Polsce.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał od 4 do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych. Zamiast stawić się do pracy, egzaminatorzy brali urlopy na żądanie lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Część ośrodków zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy, a część ograniczyć ich liczbę.

Przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP informowali na początku ubiegłego tygodnia, że egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest. Domagają się zmian w przepisach dotyczących egzaminów oraz podwyżek minimalnego wynagrodzenia do ok. półtorej średniej krajowej – taka kwota byłaby waloryzacją kwot ustanowionych w 2007 r. Obecnie początkujący egzaminator zarabia nieraz poniżej 3 tys. zł netto, a po kilku latach pracy może liczyć na wynagrodzenie 4 do 5 tys. zł netto. (PAP)

mb/ mark/