Na swojej stronie internetowej Urząd m.st. Warszawy pyta, dlaczego warto rozliczyć PIT w stolicy. Odpowiedź, że środki z podatków pomagają rozwijać miasto, z pewnością nie przekona każdego mieszkańca, aby właśnie w stolicy rozliczać podatki. Władze Warszawy najwyraźniej mają tego świadomość, bo zorganizowały loterię "Płać PIT w Warszawie", w której główną wygraną jest samochód.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Loteria sposobem na zachęcenie do płacenia podatków w stolicy

Władze Warszawy szacują, że w stolicy mieszka ponad 2 mln osób. Ale podatki rozlicza tutaj niecałe 1,5 mln mieszkańców. Jak informuje miasto, brakujące wpływy można by przeznaczyć na realizację kolejnych miejskich inwestycji oraz rozwój usług dla mieszkańców. Wśród zadań, na które można przeznaczyć środki z PIT, można wymienić m.in. transport publiczny, utrzymanie obecnych i nowych placówek oświatowych, poprawę opieki społecznej.

Tegoroczna loteria ma zachęcić mieszkańców, do rozliczania podatków w stolicy. Loteria "Płać PIT w Warszawie" ruszyła w poniedziałek 15 stycznia br. Formularz zgłoszeniowy trzeba wypełnić najpóźniej do 31 maja 2024 r. Udział w loterii nie trzeba być zameldowanym w stolicy — wystarczy wskazać miasto stołeczne Warszawa jako miejsce zamieszkania w deklaracji podatkowej PIT za 2022 r.

Elektryczny Fiat, elektryczne rowery i karty miejskie

Uczestnicy loterii mają szansę na wygranie elektrycznego samochodu. Główną nagrodą jest Fiat 500 (moc 95 KM) o wartości 149 tys. 499 zł. Co ważne, zgodnie z regulaminem samochód zostanie objęty 12-miesięcznym pakietem ubezpieczeniowym (OC/AC/NNW/Assistance). Zwycięzca nie będzie musiał martwić się także koniecznością opłacenia podatku od nagrody, bo organizator loterii przewidział pieniądze na ten cel.

Nawet jeśli ktoś nie wygra elektrycznego Fiata, może liczyć na wylosowanie jednego z pięciu rowerów elektrycznych, każdy o wartości 3 tys. 334 zł. Oprócz tego władze stolice w ramach nagród przewidziały 50 Warszawskich Kart Miejskich ZTM o wartości 600 zł. Zwycięzców loterii poznamy 12 czerwca 2024 r.