Szef komunikacji marketingowej modelu Transit, Ford of Europe - Luca Simboli przyznał, że jest to najważniejsza reklama Forda Transita, jaką przygotowano w ciągu ostatniej dekady. Będzie ona wspierać ofensywę rynkową całej rodziny Forda Transita. Na przestrzeni niecałych 2 lat, firma Ford dokonuje bezprecedensowej wymiany całej swojej gamy pojazdów dostawczych. W związku z tym zdecydowano się przedstawić w reklamie pełną paletę oferowanych przez Forda modeli tej rodziny. Nowa gama samochodów dostawczych Forda obejmuje obecnie cztery podstawowe modele: Transit Courier, Transit Connect, Transit Custom, Transit.

Foto: Ford
Nowa, europejska reklama rodziny samochodów dostawczych Forda Tranista powstała w Polsce.

Aby zrealizować założenia klipu nakreślone w scenariuszu, producenci potrzebowali przestronnego, okrągłego studia. Wybór padł na Alvernia Studios - jeden z największych i najnowocześniejszych kompleksów filmowych w Europie.

Jedna z 13 kopuł została wykorzystana do nagrania wszystkich 16 scen reklamy. Odpowiednia ekspozycja głównego bohatera filmu - Forda Transita, wymagała przygotowania specjalnego planu z obrotową platformą, oświetloną ponadprzeciętnej wielkości systemem reflektorów, który stworzono specjalnie na potrzeby tej produkcji.

Foto: Ford
Aby zrealizować założenia klipu nakreślone w scenariuszu, producenci potrzebowali przestronnego, okrągłego studia.

Zespół autorski otrzymał zadanie przedstawienia w reklamie różnego przeznaczenia czterech modeli Forda Transita. Do każdej ze scen angażowano inny model oraz inną grupę aktorów, podkreślając zróżnicowanie charakteru aut i potencjalnych klientów. Tej koncepcji podporządkowana jest również dynamiczna muzyka i aranżacja przestrzeni scenograficznej. Zdjęcia w Alwerni trwały cztery dni. Klip reżyserował Jan Wentz, autorem zdjęć jest Ian Foster.

Ford Transit nowej generacji powstał w oparciu o założenia strategii produktowej One Ford i będzie sprzedawany na sześciu kontynentach, w tym w Europie, Ameryce Północnej oraz na innych kluczowych rynkach świata.

W 2013 roku Ford świętował wyprodukowanie siedmiomilionowego egzemplarza modelu Ford Transit, który zadebiutował w 1965 roku. Ford Transit Custom i Transit Connect to zdobywcy tytułu „Międzynarodowy Van Roku” w latach 2013 i 2014.

Modele przeznaczone na rynek europejski są budowane w fabryce Ford Otosan w Kocaeli w Turcji. Ford Transit w wersji na rynek północnoamerykański będzie powstawał w Kansas City.