Zwycięski duet zaangażował M-Sport. Znany brytyjski zespół, przygotowujący się do rozpoczęcia nowego sezonu, który tradycyjnie zainauguruje Rajd Monte Carlo, pokazał właśnie nową rajdówkę w oficjalnym malowaniu.

Auto numer 1 z charakterystycznymi elementami graficznymi głównego sponsora Seabstiana Ogier i Julena Ingrassia prezentuje się bojowo. Inne barwy otrzyma samochód drugiej załogi zespołu M-Sport, którą będą tworzyć kierowca Ott Tänak i pilot Martin Järveoja. Oficjalna prezentacja odbędzie się w styczniu podczas Autosport International Show.

Nowy Ford Fiesta WRC od M-Sportu jest napędzany silnikiem 1.6 EcoBoost, generującym 380 KM mocy i 450 Nm momentu obrotowego. Silnik współpracuje z sekwencyjną skrzynią biegów, przekazującą napęd na cztery koła poprzez aktywny centralny mechanizm różnicowy.

W ostatnich latach Sebastien Ogier i Julien Ingrassia zdominowali Rajdowe Mistrzostwa Świata, zdobywając cztery tytułu mistrzowskie. Ogier od czasu swojego debiut w WRC wygrał w sumie 38 rajdów, a 56 razy stawał na podium. Na te rewelacyjne wyniki złożyły się zwycięstwa w aż 475 odcinkach specjalnych.

Czy sezon 2017 dla załogi Ogier/Ingrassia okaże się równie udany? Pierwszy Rajd Monte Carlo odbędzie się dniach 19-22 stycznia.