Te niesamowite znalezisko możemy podziwiać na kanale Auto Archaeology na YouTube. Ford Mustang Boss 351 z 1971 r. został kupiony jako nowy. Co ciekawe, właściciel zamówił go w kolorze czerwonym, ale ostatecznie auto dostarczono w kolorze żółtym. Ponieważ szczęśliwy kupiec był daltonistą, to o fakcie zmiany lakieru dowiedział się dopiero, gdy powiedziała mu o tym żona.

Posiadacz Mustanga zdążył przejechać nim 74 311 km, kiedy w 1976 r. zapragnął go delikatnie zmodernizować i wymienić m.in. gaźnik. Ostatecznie projekt porzucił i auto trafiło do stodoły, gdzie przestało przez 46 lat. Nadal jest w dobrej kondycji, choć oczywiście wymaga zabiegów odświeżających i solidnego czyszczenia. W ubiegłym roku Mustang został sprzedany, a jego dalsze losy będzie można śledzić na kanale nowego nabywcy.

Warto przypomnieć, że Ford Mustang Boss 351 produkowany był tylko w 1971 r. i pozycjonowany w ofercie marki poniżej wersji Boss 429. Wyposażony był w silnik V8 o pojemności 5,8 l (351 cali sześciennych) i mocy 330 KM, który przekazywał moment 502 Nm na tylne koła za pośrednictwem 4-biegowe skrzyni manualnej. Łącznie taśmy montażowe fabryki Forda opuściło tylko 1806 egzemplarzy tej wersji Mustanga.