Sprawa Roberta N. ps. Frog ciągnie się już od lutego 2021 r. Wtedy, jak poinformowała PAP, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał Froga za winnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, kiedy w lutym 2014 r. prowadził samochód w okolicach Kielc. Jednocześnie sąd uniewinnił oskarżonego za przestępstwa związane z niebezpieczną jazdą po ulicach Warszawy. Skazując Roberta N., sąd wydał wyrok 2,5 roku bezwzględnego więzienia oraz orzekł zakaz prowadzenia pojazdów na okres 5 lat.

W ostatni wtorek (18 stycznia 2022 r.) warszawski Sąd Okręgowy rozpoznał wniesioną od wydanego wyroku apelację. PAP przekazała, że rozpatrujący apelację sąd uniewinnił Roberta N. w sprawie niebezpiecznej jazdy pod Kielcami i utrzymał w mocy wyrok w pozostałym zakresie. A to oznacza, że w tej sprawie Frog został prawomocnie uniewinniony.

Obecnie Robert N. poszukiwany jest przez policję w związku z prowadzeniem samochodu mimo sądowego zakazu. W 2020 r. Frog usłyszał za to wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności.