Trio rodziny New Small Family koncernu Volkswagen jest już na rynku od 2011 roku i nadszedł najwyższy czas na modernizację. Już w 2016 r. został zaprezentowany Volkswagen up! po liftingu, a obecnie mamy pierwsze zdjęcia i informacje o zmodyfikowanej Skodzie Citigo.

Auto otrzymało nowy przedni zderzak z nowym kształtem przednich świateł mgłowych. O 34 mm, do 3597 mm, wydłużyła się karoseria. Pozostałe wymiary zewnętrzne bez zmian. Bagażnik o pojemności 251 l, a po złożeniu tylnych siedzeń - 951 l, zaliczany jest do największych w swojej klasie. Zmodyfikowano pokrywę silnika, atrapę wlotu powietrza chłodnicy i przednie reflektory, które otrzymały diody do jazdy dziennej.

W ramach indywidualizacji można zamówić m.in. 15-calowe obręcze kół z metali lekkich oraz nowy lakier Kiwi. Wciąż w ofercie pozostaje ColourConcept z dachem i obudową bocznych lusterek w kolorze białym lub czarnym.

Modyfikację wnętrza przeprowadzono już w ubiegłym roku. Główną zmianą jest zmodyfikowany panel środkowy i specjalny uchwyt do ładowania telefonów. Można także zamówić wielofunkcyjną kierownicę.

Dzięki aplikacji Move&Fun kierowca dysponujący urządzeniem z systemem iOs lub Android, będzie mógł w samochodzie słuchać muzyki z telefonu lub korzystać z książki kontaktów. Taki komputer pokładowy informuje także o zużyciu paliwa oraz dostarcza innych niezbędnych informacji.

Od roku modelowego 2017 (produkcja od drugiej połowy 2016 r.) Skoda Citigo pod fotelem kierowcy ma m.in. zamontowany składany parasol, praktyczny uchwyt na torbę przed współpasażerem oraz elementy do umocowania przewożonych towarów w bagażniku.

Zapewne wielkim rozczarowaniem dla miłośników najmniejszej Skody będzie brak w ofercie nowego trzycylindrowego silnika 1.0 TSI, który jest już montowany do bliźniaczego Volkswagena up! Nabywca będzie miał do wyboru trzycylindrowe silniki 1.0 MPI o mocy 60 KM i 75 KM oraz wersję G-Tec o mocy 68 KM na gaz ziemny.

Nowa Skoda Citigo zadebiutuje publicznie podczas marcowego międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Genewie, a pierwsze egzemplarze dotrą do użytkowników na początku czerwca 2017 r.