Podążaj śladami największych legend, czyli takich słynnych kierowców jak Niki Lauda czy Jackie Stewart. Tak reklamowana jest specjalna edycja jednej z najpopularniejszych planszowych gier świata. Nazwano ją Monopoly Nurburgring.

W porównaniu z tradycyjnym Monopoly nie inwestujemy w zwyczajne działki, by stawiać np. domki i hotele. Zamiast nich możemy kupować punkty serwisowe czy wybrane odcinki toru, czyli w praktyce najsłynniejsze zakręty i miejsca, które „podnoszą kierowcom poziom adrenaliny”. Przy wskazanych miejscach można zaś stawiać trybuny i tzw. stadiony dla widzów, co oczywiście wiąże się z podwyżką czynszu. Tak jak w pierwowzorze można również trafić na parking czy do więzienia, by odczekać kilka kolejek.

W specjalnej edycji nie zabrakło wyjątkowych figurek. Do wyboru m.in. ciężarówka serwisowa, bolid przywołujący skojarzenia z Formułą 1, puchar, opony czy końcówka klucza pneumatycznego.

Monopoly Nurburgring próżno jednak wypatrywać w tradycyjnych sklepach zabawkowych. Grę można kupić w internetowym sklepie w oficjalnym serwisie słynnego toru wyścigowego. Niemieckojęzyczna wersja kosztuje prawie 45 euro. Do wydania zatem ponad 190 zł za samą grę. Koszt wysyłki do Polski to niecałe 14 euro, czyli prawie 60 zł.