Obrazy z nieukończonej jeszcze wersji Gran Turismo 7 perfekcyjnie pokazują symulację wyścigów nowoczesnych, jak i klasycznych samochodów. Wśród wyróżniających się samochodów są Gulf Racing Porsche 917K czy Mazda RX-Vision GT3 Concept, która została zaprezentowana w marcu tego roku.

Podobnie jak poprzednie wersje symulatora, Gran Turismo 7 obejmie jedne z najsłynniejszych torów wyścigowych na świecie. Ponadto zwiastun pokazuje w jaki sposób gracze będą mogli dostosowywać i dostrajać posiadane pojazdy przed zabraniem ich na tor i rywalizacją w wydarzeniach, takich jak Single Race, Circuit Experience, Time Trail i Drift Trial.

Zwiastun pokazuje również, że będzie dostępny kompleksowy tryb kariery zawodników, a podczas prezentacji nowej gry twórca i szef Polyphony Digital, Kazunori Yamauchi, stwierdził, że fani powinni być zachwyceni tym trybem.

Z racji tego, że gra będzie dostępna wyłącznie na PS5, należy oczekiwać, iż grafika będzie wyglądać absolutnie doskonale i może okazać się najlepszą i najbardziej realistyczną w historii Gran Turismo.

Niestety, data premiery Gran Turismo 7 nie została jeszcze ogłoszona. Jeśli chodzi o samą PlayStation 5, oczekuje się, że nowa konsola trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych pod koniec tego roku.