Informacja o fakcie została obublikowana dopiero teraz, ale przejęcie odbyło się z dniem 1 grudnia 2006.

Przedsiębiorstwo to tworzy osprzęt i oprogramowanie z zakresu elektroniki karoseryjnej oraz sensoryki dla przemysłu motoryzacyjnego. Zatrudnia około 60 osób. Jego obroty wynoszą około 4 mln euro. Strony nie wypowiadają się na temat szczegółów transakcji. Siedziba pozostaje w Schortens, ma zostać przez Hellę rozbudowana jako Centrum Kompetencyjne ds. innowacyjnych systemów dostępowych i autoryzacji dostępu Cape.

Enko wzmacnia pozycję Grupy Hella na polu elektronicznych systemów wspomagania kierowcy bazujących na technikach i technologiach świetlnych, która to dziedzina ma dla Helli znaczenie strategiczne, a przy tym wykazuje ogromną dynamikę rynkową w zakresie elektroniki samochodowej.

Enko Automotive i Hella współpracują od roku 1999 w zakresie projektowania produktów i wdrażania do produkcji seryjnej. Kooperacja ta rozciąga się jednak również na projekty i prototypowanie. Hella i Enko współpracują z Politechniką w Wilhelmshaven w zakresie różnych przyszłościowych projektów, jak np. biometryczne rozpoznawanie kierowcy.

Enko Automotive GmbH, Schortens: założone w roku 1999 przez Enko Hard- und Software GmbH oraz Hellę przedsiębiorstwo opracowujące osprzęt i oprogramowanie z zakresu elektroniki karoseryjnej oraz sensoryki dla przemysłu motoryzacyjnego. Zatrudnia około 60 osób. Jego obroty wynoszą około 4 mln euro.

Hella KGaA Hueck & Co., Lippstadt: ten dostawca motoryzacyjny opracowuje i produkuje elementy i systemy techniki oświetleniowej oraz elektroniki dla przemysłu motoryzacyjnego, a także sprzedaje części zamienne do samochodów na rynku wtórnym i akcesoryjnym. Obroty koncernu Helli wynoszą około 3,4 mld euro. W skali świata Hella zatrudnia ponad 24 000 ludzi w 70 fabrykach i spółkach podległych oraz joint venture. Niemal 2900 inżynierów i techników zajmuje się działalnością badawczą i rozwojową.