"Chiaki’s Journey" to motoryzacyjna historia, której bohaterami są Chiaki, młoda adeptka wyścigowej jazdy, i jej mądry wujek Noboru. Gdy na lokalnym torze dochodzi do nieplanowanego wyścigu między Chiaki i jej wrogiem Erichem Kangiem, do akcji wkracza wujek. Noboru postanawia przygotować swoją siostrzenicę na najważniejszy wyścig w jej życiu. W tle oczywiście cały czas znajdują się najnowsze oraz kultowe modele Acury. Na dodatek serial będzie prezentowany na tegorocznym festiwalu filmowym w Sundance. Soundtrack został skomponowany z muzyką japońskiego zespołu metalowego Nemophilia.

Muszę przyznać, że reklama serwowana w formie bajki anime jest dużo przyjemniejsza w odbiorze niż klasyczny spot. W przypadku japońskiego producenta skorzystanie z popularności anime zdaje się być naturalnym wyborem. Przecież zarówno fani dalekowschodniej motoryzacji, jak i japońskiego stylu animacji, z pewnością słyszeli o kultowej mandze "Initial D". Ta bajka to dziś legenda. Opowiada historię dostawcy tofu i driftera Takumi Fujiwary i przez dekady osiągnęła światową rozpoznawalność oraz doczekała się ponad 700 odcinków! To m.in. właśnie przez ten serial ceny Toyoty Corolli AE86 są dziś bardzo wysokie!

Type S: Chiaki’s Journey - anime Honda / Acura - odcinek 1

W pierwszym odcinku dochodzi do konfrontacji na torze między Chiaki i Erichem. Wyścig przerywa zdenerwowany wujek Noboru.

Type S: Chiaki’s Journey - anime Honda / Acura - odcinek 2

W drugim odcinku Noboru zabiera Chiaki do swojego warsztatu i opowiada jej, że "że kontrola bez prędkości jest pustką, a prędkość bez kontroli to chaos". Wujek tłumaczy swojej siostrzenicy, że "musi stać się jednością z maszyną, z odpowiednią maszyną". Na koniec Noboru pokazuje Chiaki jej nową Acurę.

Type S: Chiaki’s Journey - anime Honda / Acura - odcinek 3

W trzecim odcinku Noboru zabiera Chiaki na zamknięte górskie drogi, gdzie młoda dziewczyna uczy się wyścigowej jazdy. Gdy po pasmie nieudanych prób Chiaki w końcu opanowuje technikę jazdy, to pojawia się niezaproszony gość...

Type S: Chiaki’s Journey - anime Honda / Acura - odcinek 4

W ostatnim odcinku następuje tzw. climax całej historii - jesteśmy świadkami wyścigu między Chiaki i Erichem. Co ciekawe, na koniec producenci zostawiają sobie furtkę do kontynuacji animowanej przygody...