• Hyundai planuje wprowadzić dużego SUV z trzema rzędami siedzeń i miejscem dla 8 osób
  • Firma zapowiada, że model HDC-2 Grandmaster stanowi zapowiedź nowej linii stylistycznej
  • Nowy duży SUV najprawdopodobniej będzie oferowany z napędem hybrydowym (także wersja plug-in)

Jeśli wierzyć zapewnieniom przedstawicieli firmy Hyundai nowy koncepcyjny SUV zwiastuje spore zmiany we wzornictwie marki. Pora zatem przyzwyczaić się nie tylko do nowego wzornictwa (m.in. ogromny grill i wielkie tylne pionowe światła) ale także kolejnych pomysłów koreańskiej firmy. Grandmaster HDC 2 zwiastuje bowiem przy okazji jeden z największych samochodów w historii marki.

Koreańczycy szykują dużego SUV, który ma być jeszcze większy od obecnie oferowanego modelu Santa Fe. W maksymalnej konfiguracji Santa Fe pomieści bowiem 7 osób. Nowo przygotowywany model ma pomieścić o jedną więcej.  Nie jest szczególną tajemnicą, że samochód powstaje przede wszystkim z myślą o amerykańskim rynku. Niewykluczone, że pojawi się również w Europie, choć trudno oczekiwać, że będzie miał istotne udziały w łącznej sprzedaży marki.

Hyundai HDC-2
Hyundai HDC-2

Hyundai nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów na temat napędu. Nietrudno jednak zgadnąć, że można się spodziewać m.in. wersji hybrydowej oraz jej odmiany plug-in. W końcu firma już oficjalnie ogłosiła swoje plany wprowadzenia na rynek kilkunastu zelektryfikowanych modeli w ciągu zaledwie kilku lat.