Iga Świątek wkrótce rozpocznie walkę o trzeci z rzędu tytuł w turnieju Porsche Tennis Grand Prix. Tuż przed rozpoczęciem pierwszych w tym sezonie zmagań na kortach ziemnych nasza rodaczka odwiedziła muzeum marki Porsche w Stuttgarcie i... no właśnie – wybierała sobie następne auto? Uwagę 22-letniej tenisistki skradły przede wszystkim dwa samochody: filmowa Sally Carrera i legendarne Porsche 550 Spyder.

Iga Świątek zawodowo kolekcjonuje Porsche. Czas na klasyka?

Na razie liderka rankingu WTA zajmuje się zbieraniem nowych samochodów. Iga Świątek już dwukrotnie zgarnęła tytuł najlepszej rakiety w turnieju w Stuttgarcie. W obu przypadkach pokonała w finale Arynę Sabalenkę z Białorusi – w 2022 r. wygrała z nią 6:2, 6:2, a w ostatnim sezonie 6:3, 6:4.

Te triumfy nie tylko umocniły jej pozycję w świecie tenisa, ale też przyniosły jej dwie wyjątkowe nagrody – Porsche Taycana GTS Sport Turismo (2022 r.) i Porsche Taycana Turbo S Sport Turismo (2023 r.). Drugą z nich podarowała swojemu ojcu. W garażu ma też kultowe Porsche 911, które w 2022 r. było prezentem od organizatora dla czterech najwyżej rozstawionych uczestniczek imprezy.

Porsche Tennis Grand Prix 2023: Iga Świątek, a w tle jej wygrana Foto: Porsche
Porsche Tennis Grand Prix 2023: Iga Świątek, a w tle jej wygrana

Iga Świątek wkrótce zawalczy w Stuttgarcie o kolejny dodatek do kolekcji

W tym sezonie na zwyciężczynię czeka odświeżone Porsche Taycan 4S Sport Turismo. Czy Polka po raz trzeci z rzędu stanie na najwyższym stopniu podium i powiększy w ten sposób swoją kolekcję? Walkę o nagrodę rozpocznie w środę lub czwartek od razu w drugiej rundzie turnieju. Jej rywalką będzie zwyciężczyni pojedynku Elise Mertens z Tatjaną Marią.

Wizyta w muzeum słynnych marek samochodowych to zawsze wielkie przeżycie dla fana motoryzacji. Po minie Igi Świątek widać, że jej też spodobało się królestwo sportowych samochodów. Czy po tych odwiedzinach zdecyduje się na zakup klasycznego modelu? Zobaczymy – na razie trzymamy kciuki za hat tricka w Stuttgarcie!