Iga Świątek to wciąż jedna z najjaśniejszych gwiazd w świecie kobiecego tenisa ziemnego. Utalentowana i niezwykle pracowita Polka sukcesywnie dopisuje do swojego konta kolejne zwycięstwa w międzynarodowych turniejach. M.in. z tego względu Porsche nawiązało współpracę z raszynianką, która teraz w przerwie pomiędzy kolejnymi tenisowymi rozgrywkami pojawia się na korcie w towarzystwie modeli Porsche.

Iga Świątek w kampanii marketingowej nowego Porsche Macana

Pierwszym rezultatem współpracy pomiędzy Igą Świątek i Porsche, ogłoszonej w 2023 r., jest kampania pod hasłem "Bądź zmianą, pozostań sobą". Nowa akcja marketingowa została zorganizowana w związku z wprowadzeniem do oferty Porsche nowego modelu Macan, teraz już z napędem elektrycznym. Ten stosunkowo nieduży SUV jest niekwestionowanym bestsellerem niemieckiej marki.

— Zmiany bywają trudne, ale są dla mnie synonimem nowej energii, siły i radości, która im towarzyszy. Zwykle wychodzą na dobre, więc cieszę się, że za sprawą udziału w kampanii mam okazję być częścią zmian w marce Porsche, jaką jest wprowadzenie elektrycznie napędzanego Macana — powiedziała Iga Świątek przy okazji nagrań do najnowszej kampanii.

Porsche Macan jak Iga Świątek — zmienia się, ale cały czas jest sobą

Część hasła "pozostań sobą" została użyta nie bez przyczyny. Porsche podkreśla, że ogromne sukcesy, presja związana z byciem liderem, ale też dążenie do doskonałości, potrafią negatywnie odbić się na osobowości. Tymczasem Iga Świątek pomimo spektakularnych sukcesów wciąż pozostaje sobą, cechuje się autentycznością i niezmiennie okazuje radość z wygranych w turniejach. W ocenie producenta "Bądź zmianą, pozostań sobą" idealnie określa również najnowszego, w pełni elektrycznego Macana, który zachowując charakterystyczną stylistykę marki, ale i jej charakter, przenosi tę serię modelową do zupełnie innego świata.

"Bądź zmianą, pozostań sobą" – Iga Świątek w kampanii nowego elektrycznego Porsche Macana Foto: Porsche
"Bądź zmianą, pozostań sobą" – Iga Świątek w kampanii nowego elektrycznego Porsche Macana

Iga Świątek nie jest jedyną osobą z grona Przyjaciół Porsche Polska, która wzięła udział w kampanii nowego Macana. Muzykę do materiału wideo prezentującego elektrycznego SUV-a Porsche stworzył JIMEK, również należący do tego wyjątkowego grona.

— Muzyką starałem się być Igą i tym autem. Sprzężenia, wyładowania, smecze, urok osobisty, bezszelestność, dorosłość. Nie przepraszanie za ewolucję — podsumował Radzimir Dębski (JIMEK).