Na drodze krajowej numer 92 w Siedlcu inspektorzy z Wielkopolski przeprowadzili kontrolę, która odkryła poważne naruszenia. Dwa zespoły pojazdów, które 19 kwietnia zostały zatrzymane na tej trasie, przekroczyły dopuszczalne naciski na osie, co grozi surowymi karami.

Przeczytaj również: 10 pytań z przepisów drogowych nie tylko dla kierowców. Powinieneś odpowiedzieć na wszystkie

Kontrola ITD wykazała istotne naruszenia w dwóch pojazdach

Podczas przeprowadzania kontroli, pierwszy zestaw pojazdów został zważony, a inspektorzy stwierdzili przekroczenie dopuszczalnego nacisku na pojedynczej osi o 0,86 tony. Za to naruszenie przewoźnikowi może grozić kara finansowa w wysokości 6.000 złotych w postępowaniu administracyjnym.

Kontrola przeładowanego pojazdu Foto: WITD
Kontrola przeładowanego pojazdu

Drugi pojazd, po przeprowadzeniu analogicznych pomiarów, również okazał się nienormatywny. Przekroczenie dopuszczalnego nacisku na osi wyniosło w tym przypadku więcej niż u poprzednika, bo aż 1,26 tony. W konsekwencji, przewoźnik może zostać ukarany grzywną w wysokości 10.000 złotych.

Przeładowany transport sklejki Foto: WITD
Przeładowany transport sklejki

Pojazdy zostały rozładowane na miejscu

Kontrola zakończyła się doprowadzeniem zespołów pojazdów do normatywności. To zdarzenie to kolejny przypadek, który pokazuje, jak ważna jest kontrola ciężarówek i innych pojazdów na polskich drogach.

Przeczytaj również: Nowe przepisy drogowe. Kary do 8490 zł za gapiostwo