Dotychczas Jaguar oferował luksusowe limuzyny, jednak konkurenci oferujący auta z najwyższej półki mają szerszą gamę modelową. To skłoniło inżynierów Jaguara do opracowania nietypowego jak na tę firmę samochodu - crossovera.

Nie jest to jednak crossover jak inne. Zbudowany na nowej platformie, z wykorzystaniem aluminium, będzie bazą do konstruowania innych modeli. C-X17 przypomina nieco luksusowe SUV-y Lexusa, Range Rovera, Infiniti, BMW.

Wnętrze C-X17 jest nie tylko futurystyczne, ale też superluksusowe i multimedialne. Czwórka pasażerów ma do dyspozycji ekrany dotykowe, dzięki którym może korzystać z internetu, słuchać muzyki, logować się na Facebooku czy Twiterze, przesyłać pliki teksowe, muzyczne i graficzne.

Auto ma sportowy charakter, ale zwiększony prześwit pozwala mu na zjechanie z asfaltowej drogi i pokonywanie niezbyt trudnych odcinków terenowych. C-X17 jest studium pojazdu, nie znamy więc wielu szczegółów technicznych.

Pokazanie C-X17 w Dubaju - najbogatszym mieście świata - ma na celu zebranie opinii klientów czy z takim pojazdem wystartować za kilka lat. Wcześniej C-X17 zaprezentowano na salonie we Frankfurcie, gdzie spotkał się z wielkim zainteresowaniem.