Karting to sport dla każdego: dorosłego i dziecka, kobiety i mężczyzny, amatora, jak również pasjonata motoryzacji, który wiąże swoją przyszłość w startach na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. W pigułce prezentuję Państwu możliwości, jakie otworzyły się przed pasjonatami motoryzacji w naszym kraju.

Krok 1. Jazdy i szkolenia z instruktorem – gokarty amatorskie.

Najlepszą nauką jazdy, zdobycia właściwych odruchów i przyzwyczajeń za kierownicą karta są szkolenia indywidualne na torze kartingowym. Najważniejsze jest, aby trenować na dobrych, nowych gokartach i pod opieką profesjonalnych instruktorów. W F1Karting lub na torze Kartingowy Narodowy w Warszawie możemy jeździć na gokartach o mocy 10 KM marki CRG – światowego lidera produkcji gokartów.

Z ciekawostek – nasz Robert Kubica zaczynał swoją przygodę w kartingu we Włoszech właśnie w profesjonalnym Team’ie CRG. Instruktorzy – mistrzowie Polski w kartingu np. Tomasz Krzemiński, Łukasz Bartoszuk oraz ja – uczymy, jak uzyskać optymalną linię toru jazdy, trenujemy właściwe reakcje, sposoby wyprzedzania.

PRZYJDŹ NA PIERWSZĄ JAZDĘ GOKARTEM REZERWUJ SZKOLENIE Z INSTRUKTOREM LUB WŁASNY WYŚCIG GRAND PRIX

ZAPISZ DZIECKO DO SZKÓŁKI GOKARTOWEJ

Krok 2. Amatorska Liga Kartingowa – F1Karting Challenge

Przeszliśmy już podstawową drogę nauki jazdy pod opieką trenera, więc możemy spróbować swoich sił podczas wyścigów w rywalizacji z innymi pasjonatami tego sportu. Liga Kartingowa F1Karting Challenge regularnie odbywa się na torze F1Karting w Warszawie kolejny rok z rzędu. Każdy wyścig różni się od siebie; raz jeździmy po standardowej konfiguracji toru, innym razem na rewersie (w drugą stronę toru), ścigamy się z zastosowaniem Pit-Stopu czy Joker Lap.Uczymy się profesjonalnych scenariuszy wyścigów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O AMATORSKIEJ LIDZE F1KARTING CHALLENGE

Krok 3. Treningi na torach profesjonalnych – F1Karting Team

Czas usiąść za kierownicą 28-konnego karta! Takie gokarty osiągają prędkość nawet 130 km/h, sprzęt jest lekki, nisko osadzony środek ciężkości – to wszystko powoduje fascynujące wrażenia podczas jazdy, a prędkości odczuwalne są kilkukrotnie wyższe niż przy jeździe samochodem. W Polsce trenujemy na kilku-kilkunastu torach profesjonalnych, najbliżej położony to tor w Radomiu.

Jeździmy na weekendowe treningi 1-3 dniowe, szkolą nas mistrzowie kartingu. Uczymy się m.in. techniki startu lotnego – powoli przygotowując się do udziału w ogólnopolskich zawodach. Jeździmy w różnych warunkach atmosferycznych, co dodatkowo urozmaica treningi.

Szkolimy się w warunkach suchych jeżdżąc na oponach typu slick, jak również na śliskiej nawierzchni – trenując na oponach deszczowych. Chcecie więcej? Trenujcie na gokartach biegowych DD2 – sprzęt o mocy aż 32 KM, który rozpędzimy do 150 km/h!

REZERWUJ JUŻ DZIŚ! Trening na torze profesjonalnym w Poznaniu, Koszalinie, Starym Kisielinie, Suwałkach, Radomiu. e-mail: szkolka@f1k.pl

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ – KARTING WYCZYNOWY

Krok 4. Ogólnopolskie pokazy kartingowe w ramach Mistrzostwa Polski – F1Karting Team

Czas poznać najlepszych zawodników w kraju. Swój udział w Mistrzostwach zaczynamy od kategorii, która nie wymaga państwowej licencji kartingowej. Stawiamy „pierwsze kroki” i uczymy się startując przed profesjonalnymi zawodnikami w kraju! W tym czasie do startów w zawodach przygotowuje nas profesjonalny Team F1Karting, który współpracuje z najlepszymi mechanikami i instruktorami w kraju.

KALENDARZ ZAWODÓW I TRENINGÓW

Krok 5. Ogólnopolskie zawody w ramach Mistrzostw Polski

Wraz z Tomkiem Krzemińskim i Łukaszem Bartoszukiem - instruktormai F1Karting Team, przygotowujemy Was do egzaminu na licencję kartingową. Po jej zdobyciu startujemy wśród mistrzów Polski w ramach zawodów ogólnopolskiej serii Rotax Max Challenge Poland.

Co dalej? Treningi i starty zagraniczne, wielka kariera wyścigowa?

Karting może być dla nas zabawą, hobby lub też sposobem na życie.

Zapraszam!

Klaudia Podkalicka – instruktor F1Karting

Klaudia Podkalicka jest jedną z najbardziej doświadczonych kobiet na polskiej scenie motorsportu. Startowała w wielu seriach wyścigowych tj. KIA PicantoCup, Logan Cup, VW CastrolCup obecnie startuje w Rajdowch Mistrzostwach Polski i Europy Centralnej Samochodów Terenowych oraz w poszczególnych rundach Pucharu Świata.

F1Karting – Wyższy Poziom Kartingu

ul. Jagiellońska 82, Warszawa

www.f1karting.pl