Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego łaskiej jednostki zatrzymały do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi, który poruszał się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Na drodze wojewódzkiej 483 w Czestkowie A, w obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący Audi, 56-letni mieszkaniec powiatu łaskiego na liczniku miał 133 km/h.

Jechał niebezpiecznie i stracił prawo jazdy

Tym samym mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 83 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjantki zatrzymały mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące i ukarały go mandatem karnym w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktami karnych.

Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że osobowe Audi nie ma ważnego badania technicznego, za co mundurowe zatrzymały mężczyźnie elektronicznie dowód rejestracyjny. Przypominamy, że badanie techniczne pojazdu należy wykonać raz w roku.

Pamiętajcie o badaniu technicznym

Kontrola samochodu polega na sprawdzeniu prawidłowości działania elementów konstrukcyjnych, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo podczas jazdy. Ponadto w czasie przeprowadzania przeglądu diagnosta ocenia stan działania zawieszenia, oświetlenia czy układu hamulcowego samochodu.

W razie kontroli przeprowadzonej przez policję czy Główny Inspektorat Transportu Drogowego, od 1 stycznia 2022 r. za brak ważnego badania technicznego pojazdu kierowca może zostać ukarany mandatem nawet do 3000 złotych.