• Kampery na bazie samochodów dostawczych powstają w całej Europie. Także w Polsce są firmy wyspecjalizowane w zabudowie
  • Za podstawę do zabudowy służą takie modele jak m.in. Fiat Ducato, Iveco Daily czy Mercedes Sprinter
  • W  kabinie może komfortowo mieszkać nawet 6 osób. Każdy będzie mieć wygodne miejsce do spania na materacu piankowym

Domy na kołach to nie tylko wyjątkowo luksusowe pojazdy budowane na bazie ciężarówek. Ogromną popularnością cieszą się także samochody budowane na bazie popularnych pojazdów dostawczych: Fiata Ducato, Iveco Daily, Mercedesa Sprintera czy także Volkswagena Transportera. Choć są mniejsze i tańsze od największych kamperów to i tak ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. W cenie luksusowego pojazdu można bowiem kupić mieszkanie w centrum Warszawy.

Niewykluczone, że nowe modele będą jeszcze droższe. Zamiast 2 litrowych jednostek napędowych producenci mogą zacząć stosować silniki o większej pojemności. A to oznacza m.in. znacznie wyższą akcyzę.

Bez względu jednak na to, co znajdziemy pod maską, trudno będzie narzekać na wyposażenie samej części mieszkalnej. Kampery na bazie popularnych modeli dostawczych to także całkiem luksusowe pojazdy. Nie zabraknie w nich miejsc do spania nawet dla 6 osób. I nikt nie powinien narzekać na dyskomfort. W kabinie wygospodarowano nawet miejsce na łazienkę z prysznicem, garderobę i kompaktową kuchnię. Można zatem poczuć się jak w domu.

W galerii przykładowe modele pokazane podczas międzynarodowego salonu kamperów w Dusseldorfie.