Nowa generacja Kii Picanto zostanie zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Genewie, który odbędzie się na początki marca. My już dzisiaj prezentujemy wam najnowsze, pierwsze oficjalne zdjęcia koreańskiego mieszczucha.

Projektanci o nowym modelu mówią „mały, dorosły samochód”, musimy przyznać, że coś w tym jest. Pomimo typowych dla segmentu A rozmiarów, już po pierwszym spojrzeniu na pierwsze zdjęcia nowej generacji modelu Picanto można odnieść wrażenie, że koreański pogromca miejskich ulic jest znacznie większym autem.

Niestety, obecnie producent nie ujawnił wielu szczegółów dotyczących nowego modelu, ale już wiemy, że Picanto będzie dostępne w dwóch wersjach nadwozia – jako 5-drzwiowy hatchback oraz 3-drzwiowa usportowiona wersja. Natomiast pod jej maskę trafią nowe silniki o pojemności 1,0 oraz 1,2 l.

Oficjalną premierę nowej Kii Picanto zapowiedziano na Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie. Gdy tylko poznamy szczegółowe dane techniczne nowego przeboju Kii poinformujemy was o tym pierwsi.