• Kierowca w Dzierżoniowie najpierw jechał po chodniku, później wymusił pierwszeństwo na pieszym przechodzącym przez przejście
  • Po zatrzymaniu przez policjantów kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów i okazał fałszywe prawo jazdy

W środę (22 września) do dość niebezpiecznej sytuacji doszło na ulicach Dzierżoniowa. Policjanci prewencji, którzy po południu patrolowali ulice, zobaczyli jadący po chodniku samochód. Następnie kierujący pojazdem wjechał na przejście dla pieszych, wymuszając przy tym pierwszeństwo na przechodzącej osobie.

Po zatrzymaniu kierowcy i sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że kontrolowany 62-latek nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mężczyzna twierdził, że może jeździć samochodem i na dowód pokazał swoje prawo jazdy. Okazany dokument wzbudził podejrzenia policjantów - nie posiadał hologramów, a numer blankietu miał więcej cyfr niż powinien. Dodatkowo wyszło na jaw, że samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia.

Kierowca został przewieziony na komendę policji w Dzierżoniowie, gdzie już usłyszał zarzut użycia za autentyczny podrobionego dokumentu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenia 62-latek będzie teraz tłumaczył się w sądzie.