Rique, mieszkaniec Waszyngtonu — pracownik cukierni w pobliżu Kapitolu w Waszyngtonie — musiał oddać samochód do naprawy. 9 lutego br. umówił się więc z mechanikiem na poranną wizytę, podczas której specjalista zasugerował przeprowadzenie jazdy próbnej. Bez tego nie był w stanie dokonać diagnozy. Rique pozostawił samochód w warsztacie.

Po wizycie poczuł się głodny, więc wybrał się do pobliskiej restauracji McDonald's. Zamówił jedzenie i zajął jeden ze stolików. Wtedy zobaczył, że na parkingu, po jego prawej stronie, parkuje czarny Ford Fiesta — taki sam, jakim na co dzień jeździ. Gdy spojrzał na tablice rejestracyjne, szybko okazało się, że było to jego auto.

"Zostawiłem mu samochód, bo miał przeprowadzić jazdę próbną. (...) On przyjechał do McDonald's moim autem!" — mówi zaskoczony tiktoker w trakcie filmu. Zanim wypowiedział pierwsze zdanie, na kilka sekund aż zaniemówił. W dalszej części wideo wyjaśnił, że fachowiec przyjechał do McDonald's 10 minut po tym, jak Rique opuścił warsztat, w którym ten pracuje.

"Rozpętałbym piekło"

Film mężczyzny stał się na tyle popularny, że Rique postanowił dzień później opublikować kolejny materiał. Podał w nim więcej szczegółów. "Nie jestem zdenerwowany tym, co zaszło" — wyjaśnił na wstępie. Dodał, że powiedział już o wszystkim mechanikowi. Ten nie zdawał sobie sprawy z faktu, że klient znajduje się w McDonald's. Pracownik warsztatu miał stać zmieszany.

Internauci byli oburzeni i zupełnie zdziwieni zachowaniem cukiernika. Wielu z nich zapewniło, że w podobnej sytuacji "rozpętaliby piekło". "Ze mną [mechanicy — red.] nie mieliby tak łatwo. Jesteś dobrym człowiekiem" — twierdzi internauta. Kolejna osoba wyjaśniła, że fachowcy zachowali się bardzo nieprofesjonalnie. W tego typu sytuacji powinni wybrać się do restauracji swoim prywatnym samochodem, a nie korzystać z pojazdu klienta, który im zaufał.

W komentarzach znalazły się także głosy osób, które w zachowaniu mechaników nie widziały niczego złego. "Cała burza wokół tego jest nieuzasadniona" — zauważa internauta.

Źródła: TikTok, dexerto.com