Wyprzedzanie na skrzyżowaniach i bezpośrednio przed przejściami dla pieszych może być bardzo kosztowne i bolesne w skutkach. W połowie kwietnia br. przekonał się o tym 25-letni motocyklista z Kościana. Dla niego właśnie rozpoczynający się sezon motocyklowy dobiegł już końca, bo stracił prawo jazdy.

Sezon już się rozpoczął i na ulicach widać coraz więcej motocykli Foto: Marek Korlak/Miasto Jest Nasze / Auto Świat
Sezon już się rozpoczął i na ulicach widać coraz więcej motocykli

Motocyklistę z Kościana nagrały kamery monitoringu

Do ukarania 25-latka kościańskim policjantom wystarczyło nagranie z monitoringu miejskiego. Pech chciał, że motocyklista zwrócił na siebie uwagę jednego z funkcjonariuszy, omijając Fiata 500, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Dzięki pomocy straży miejskiej z Kościana ustalenie tożsamości "jeźdźca" nie było dużym wyzwaniem.

Zobacz: To miała być zbrodnia doskonała. O rozbitym Seicento szybko dowiedział się ojciec

Zabezpieczone nagranie z kamer miasta ujawniło kolejne wykroczenia popełnione przez 25-letniego motocyklistę w ciągu zaledwie minuty. Na prostym i stosunkowo krótkim odcinku ulic Surzyńskiego i Śmigielskiej nie tylko dwukrotnie wyprzedził inne pojazdy bezpośrednio przed "zebrą", ale także dwukrotnie naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu.

Motocyklista stracił prawo jazdy

Policjanci ukarali młodego kierowcę zgodnie z nowym taryfikatorem. Ostateczny rachunek? 5 tys. zł grzywny i aż 30 punktów karnych zebranych w rekordowym czasie. Sprawa została skierowana sądu, ale mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Łącznie usłyszał pięć zarzutów.

Sprawdź: Kupują i rozmontowują pralki, żeby produkować samochody

Przy okazji funkcjonariusze przypominają, że wiosna to czas wzmożonej aktywności motocyklistów i apelują o rozwagę do wszystkich kierowców. "Nieważne, czy poruszasz się samochodem, motocyklem czy rowerem, nic nie uprawnia cię do łamania przepisów ruchu drogowego […]. Uważajmy na siebie nawzajem i przestrzegajmy przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego na realny wpływ na bezpieczeństwo" – przekazał rzecznik kościańskiej policji.