Najpierw funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu ustalili, że członkowie jednej z grup przestępczych, działający głównie na terenie Unii Europejskiej, zajmują się kradzieżami samochodów. Skradzione pojazdy już w Polsce rozbierane były na części, które następnie oferowane poprzez Internet. Policjanci ustalili także, że magazyn z takimi częściami zlokalizowany jest w woj. kujawsko-pomorskim.

Policjanci z CBŚP wspólnie z prokuraturą krajową ustalili miejsce przebywania czterech osób należących do zorganizowanej grupy przestępczej, w tym osoby, która kierowała gangiem. Podczas swoich działań funkcjonariusze odzyskali części samochodowe, m.in. silniki i elementy karoserii, które skradziono w Niemczech i Szwecji. Ponadto udało się zabezpieczyć Mazdę CX-5, której wartość oszacowano na 80 tys. zł.

Trzem spośród czterech zatrzymanych osób przedstawiono zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnieniem paserstw samochodowych, w tym co do mienia znacznej wartości. Jedna z nich usłyszała także zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Czwarta osoba będzie odpowiadała za paserstwo. Trzy osoby trafiły już do aresztu.

Kradli samochody na terenie Unii Europejskiej, rozbierali w Polsce Foto: cbsp.policja.pl
Kradli samochody na terenie Unii Europejskiej, rozbierali w Polsce