Monachium, 10 czerwca, godzina 15. Wylądowałem dosłownie kilka minut temu, a już udało mi się zobaczyć BMW serii 7 najnowszej generacji – z okien autobusu wiozącego mnie z samolotu do terminalu ujrzałem zamaskowaną „siódemkę” przemykającą sąsiadującą z lotniskiem autostradą. Mój apetyt na poznanie tego auta z bliska tylko wzrósł, choć przecież już przedwczoraj wyciekły z austriackiej strony BMW zdjęcia tego modelu.

Udaje się do do hotelu w centrum Monachium. W pokoju wrzucam na siebie marynarkę, trampki zamieniam na mokasyny, poprawiam zaczes i mam nadzieję, że moja aparycja jest zgodna z dresscodem „business casual”, o którym wspomniano w zaproszeniu na tę imprezę. Wypijam kawę i schodzę przed hotel, gdzie czeka już na mnie kierowca w czarnej „5-ce”.

Kwadrans później wysiadam przy Peutelringu 130 w Monachium – sercu Bayerische Motoren Werke. Po prawej mam centralę firmy, fabryczne muzeum i zakłady, w których produkowana jest „trójka”. Z lewej – centrum ekspozycyjne BMW Welt, gdzie dziś odbywa się premiera nowej „siódemki”. Sam sobie zadzroszczę. Tłum dziennikarzy z całego świata, ale z Polski – tylko ja. Wchodzę do środka i... zapraszam do galerii zdjęć byście przeżyli ten wieczór razem ze mną.