Rzadkie Lamborghini Aventador SVJ Roadster miało wyjątkowego pecha. Zostało całkowicie zniszczone po tym, jak najechała na nie w pełni załadowana ciężarówka, kiedy obok Bentleya stało przed domem swojego właściciela w Beverly Hills.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Bentley także został uszkodzony, ale to Lamborghini przyjęło na siebie większość impetu ciężarówki, w której awarii uległy hamulce. Jak silne było to uderzenie, najlepiej świadczy fakt, że mimo tego, że Lambo "dostało" w tył, to uszkodzony był także przód auta. Najbardziej ucierpiała tylna część SVJ, zwłaszcza komora silnika, z której niemal nic nie zostało.

Mimo tak poważnych uszkodzeń udało się je sprzedać. Auto wystawione było w amerykańskiej firmie Copart z szacunkową ceną 897 736 dol. Za ile ostatecznie zostało sprzedane, tego nie ujawniono, choć niektóre źródła w sieci podają, że było to ok. 260 tys. dol., czyli ponad 1 100 tys. zł. Na sprzedaż, choćby na części, z pewnością znaczny wpływ miał fakt, że Aventador SVJ Roadster przejechał zaledwie 451 mil, czyli ok. 726 km. Był zatem w zasadzie zupełnie nowy.