Nagranie pojawiło się na profilu "superyacht" na TikToku i zrobiło wokół siebie spory szum. Nic z resztą dziwnego. Na jednym z prezentowanych luksusowych jachtów zobaczyć można zaparkowane legendarne Lamborghini Countach w wersji LP5000 Quattrovalvole. Co więcej, okaz ten jest w idealnym kolekcjonerskim stanie, a na liczniku nabite ma raptem 2 tys. mil przebiegu. Znajduje się ono na tylnej części jachtu pod koszem do koszykówki.

Luksusowy jacht i luksusowy supersamochód

Jacht na, którym znajduje się legendarny wóz to luksusowy Mizu, który ma aż 53 metry długości i do obsługi wymaga 9-osobowej załogi. Łódź jest przykładem ociekającej luksusem rozrywki na wodzie, nie dziwi więc fakt, że jako ozdobę posiada równie drogie i luksusowe auto. Jacht posiada kilka różnych pokładów w tym osobną prywatną cześć dla właścicieli i dodatkowe dla pasażerów. Ponadto można na nim znaleźć bary, dodatkowe kabiny, a nawet 14-osobowe jacuzzi. Jego zasięg to aż 4,5 tys. mil morskich (ponad 8 tys. km), a maksymalna prędkość do 28 węzłów (około 52 km/h). Cena? "Tylko" niecałe 15 mln dolarów.

Znajdujące się na nagraniu Lamborghini Countach też na pewno nie należy do najtańszych. Wersja LP5000 QV była produkowana od roku 1985. Obecnie legendarny model nie jest łatwy do zdobycia, a jego ceny na rynku wtórnym mogą osiągać nawet ponad 700 tys. dolarów. Widoczny na filmie egzemplarz to gratka dla kolekcjonerów, przez minimalny przebieg wynoszący trochę ponad 3 tys. km. Po zderzakach można poznać, że prezentowany Countach został kupiony na rynku amerykańskim. Posiada on 5,2 l silnik V12, który generuje 412 KM mocy. Powstało tylko 66 sztuk tego modelu na rynek amerykański oraz 544 sztuki na rynek europejski, które posiadały gaźnik.

Lamborghini Countach LP 5000 QV (1986 r.) Foto: Mariusz Kamiński / Auto Świat
Lamborghini Countach LP 5000 QV (1986 r.)

W komentarzach na TikToku wielu internautów zwraca uwagę, że słona morska woda na pewno nie jest odpowiednia dla samochodu i spowoduje jego szybką korozję. Miejmy jednak nadzieję, że auto zostało wstawione na pokład jachtu tylko na czas targów, aby podkreślić jego luksus i wyjątkowość.