VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym to nowatorski format zawodów motorsportowych. W 6 kategoriach: samochodach w specyfikacji dakarowej oraz WRC, motocyklach, quadach, buggy i ciężarówkach spotkają się Adam Małysz, Rafał Marton, Kuba Przygoński, Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Tadeusz „Taddy” Błażusiak - członkowie ORLEN Team, który od 2000 roku startuje w Rajdzie Dakar. Ich przeciwnikami będą m.in. Fin Marcus Grönholm, dwukrotny mistrz świata (2000, 2002) oraz wicemistrz świata (2006, 2007) World Rally Championship, a także Marc Coma (Hiszpania) i Hélder Rodrigues (Portugalia) – utytułowani motocykliści z Dakaru. Rywalizacja będzie zespołowa, a kierowcy zostaną podzieleni na grupy. Klasyfikację końcową ustali suma punktów zdobytych w poszczególnych bitwach. Wkrótce ogłoszeni zostaną kolejni zawodnicy, należący do światowej klasy profesjonalistów.

- Ogromnie się cieszę, że zostałem zaproszony do udziału w VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym. Udział w zawodach Rallycross w Polsce w 2008 r. sprawił mi dużą frajdę. Mogę się też pochwalić, że mam już grupę polskich kibiców, co jest fantastyczne! W tym roku Polska wystawiła silną ekipę doświadczonych kierowców, więc razem z kierowcami z mojego zespołu damy niezły pokaz dla kibiców. I zamierzamy się przy tym świetnie bawić! – powiedział Marcus Grönholm.

- Nie bez przyczyny piąta, jubileuszowa edycja VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym odbywa się pod szyldem najtrudniejszego rajdu świata. To symboliczne uhonorowanie najbardziej utytułowanego polskiego zespołu rajdowego ORLEN Team, który w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 15-lecie – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Do Warszawy powraca żużel

Podczas imprezy nie zabraknie też adrenaliny dla miłośników żużla. Do stolicy, po latach nieobecności, powraca jeden z najpopularniejszych sportów motorowych w Polsce! Na Stadionie Narodowym zobaczymy wyścig z udziałem czołówki zawodników, który zostanie rozegrany na żużlowym torze!

Ponadto w programie znajdą się spektakularne motocyklowe akrobacje FMX, najdłuższy skok skuterem śnieżnym, pojazdy rakietowe oraz… wyścig kosiarek!

Dakar na Narodowym Foto: ACZ / Auto Świat
Dakar na Narodowym

Pierwsze 15 tysięcy osób, które zakupią bilet na imprezę otrzyma możliwość wejścia do parku maszyn na zewnętrznej promenadzie stadionu (Pit Party). To niepowtarzalna okazja, aby z bliska obejrzeć niemal 300 sportowych, luksusowych i nietypowych samochodów i motocykli. Wkrótce zostaną ujawnione kolejne atrakcje, które uświetnią piątą edycję imprezy.

Program VERVA Street Racing 2014 – Dakar na Narodowym:

14:00 – 18:00 Pit Party na promenadzie Stadionu Narodowego

Otwarty park maszyn tylko dla posiadaczy limitowanego biletu z wejściówką (bilety na Pit Party są jeszcze w sprzedaży!)

19:00 – 20:00 Pre Show na płycie Stadionu Narodowego

W planie m.in. wyścigi:

 • Brytyjskich, samojezdnych i zmodyfikowanych sportowo kosiarek do trawy
 • Terenowych radiowozów
 • Traktorów

20:00 – 22:00 VERVA Street Racing (główne show)

Polska vs. Reszta świata, czyli Bitwa Mistrzów – najlepszych zawodników rajdowych z Polski i zagranicy w sześciu kategoriach:

 • Samochody rajdowe w specyfikacji dakarowej
 • Samochody rajdowe WRC
 • Motocykle rajdowe
 • Quady
 • Ciężarówki
 • Buggy

W głównym show zobaczymy również – po raz pierwszy na Stadionie Narodowym - wyścig żużlowy, a rywalizacjom towarzyszyć będą dodatkowo występy światowej gwiazdy muzyki oraz pokazy:

 • Akrobacje motocyklowe FMX
 • Prezentacja mocy na jet quadzie
 • Skok skuterem śnieżnym
 • Przejazd monster trucka
 • Historyczne samochody rajdowe
 • Show zwieńczy Destruction Race!

Sprzedaż biletów na VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym odbywa się za pośrednictwem serwisu www.eBilet.pl. Aktualnie w sprzedaży jest pakiet najbardziej atrakcyjnych miejsc w dolnych sektorach w cenie 109,00 PLN (bilet normalny) oraz 76,00 PLN (bilet ulgowy – dzieci od 3 do 12 lat).