Impreza odbędzie się w węgierskiej miejscowości Kapuvár w dniach 11-13 maja. XLavina 4. Rábaköz Cup stanowi równocześnie drugą rundę Mistrzostw Węgier, pierwszą rundę FIA CEZ Trophy oraz rundę Mistrzostw Polski, Czech i Słowacji w rajdach terenowych.

Do startu zgłosiło się 37 samochodów, 3 ciężarówki, 6 quadów i 5 motocykli. W piątek o godzinie 17.00 rozpocznie się ceremonia startu oraz 38-kilometrowy prolog. W sobotę zawodnicy będą musieli zmierzyć się z pięcioma odcinkami specjalnymi o łącznej długości 198 km, a w niedzielę z trzema o łącznej długości 122 km.

Na liście zgłoszeń widnieje 11 polskich załóg samochodowych. Z numerem pięć wystartują Adam Małysz i Rafał Marton (Mitsubishi L200). Kolejny należy do Włodzimierza Grajka i Piotra Brakowieckiego (SAM). Klaudia Podkalicka pilotowana przez Piotra Binasia pojedzie Mitsubishi Pajero w klasie T2.Piotr Domownik weźmie udział w rajdzie swoim Unimogiem.

Wśród Polaków znajdują się także Dariusz i Małgorzata Żyła (Mitsubishi Pajero T2), Paweł Mogło i Janusz Jandrowicz (Mitsubishi Pajero T2), Łukasz Skoczeń i Daniel Konieczny (Mitsubishi Pajero T2), Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Mroczkowski (Mitsubishi Pajero T2), Zbigniew Wiecławek i Ryszard Wiecławek (Mitsubishi Pajero T2), Robert Łyżwa i Michał Krotiuk (Land Rober) oraz Mariusz Ryczkowski i Remigiusz Klein (Mitsubishi Pajero).