Luksusowe coupé Exelero powstało na bazie Maybacha 57 S i napędzane było silnikiem V12 Biturbo o mocy 515 kW (700 KM) z maksymalnym momentem obrotowym 1020 Nm. Jego nadwozie stworzyła włoska firma Stola, a pojazd przeznaczony był do testowania opon Fulda Carat Exelero.

Na słynnym włoskim torze Nardo osiągnął prędkość 351,45 km/h. potencjalni nabywcy odeszli jednak z kwitkiem, gdyż ustalono na niego cenę 8 mln dolarów. Zapewne z tego względu powstała replika, której konstrukcja opiera się na drugiej generacji Dodge Viper.

Zamiast widlastego dwunastocylindrowego silnika zamontowano dziesięciocylindrowy z kompresorem o pojemności skokowej 8,3 litra i mocy 589 kW (800 KM). Auto ma zamontowane 23-calowe koła.

Cena tego pojazdu wynosi 550 tys. euro, a jedyny egzemplarz jest do kupienia na portalu JamesList.com. Zapewne największym paradoksem jest fakt, iż oferuje go firma Lamborghini Geneve, diler zajmujący się handlem samochodami używanymi i motocyklami różnych marek.

Replika powstała w Szwajcarii i na zamówienie mogą być wykonane kolejne egzemplarze. Na każdy z nich trzeba będzie poczekać cztery miesiące.