Nowy pas przedni doda autu elegancji. To zasługa okazalszej osłony chłodnicy, węższych lamp i przestylizowanego zderzaka. Niestety, japoński producent nie ujawnił zdjęcia tylnej części odnowionej Mazdy 6.

Mazda 6 FL – jeszcze ładniejsza

Wiemy już za to jak zmieni się wnętrze tego modelu. Tutaj projektanci skupili się na unowocześnieniu środkowej części deski rozdzielczej. Nawiewy będą mniejsze, a pod nimi znajdą się chromowana listwa i czysta powierzchnia pokryta skórą lub zamszem (podobne rozwiązanie znajdziemy w Mazdach 2 i CX-3). Niżej znajdzie się nowy panel obsługi klimatyzacji. Lista opcji wykończenia kabiny powiększy się o szlachetne detale z japońskiego drewna sen.

Mazda 6 FL – nowości w silniku 2.5

Silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra zyska system dezaktywacji cylindrów, który odłączy dwa z czterech, gdy nie będzie wymagany pełny potencjał silnika, obniżając w ten sposób zużycie paliwa. Ponadto do gamy Mazdy 6 w Ameryce Północnej trafi nowy, mocniejszy wariant 2.5T z turbodoładowaniem, który zadebiutował pod maską Mazdy CX9 nowej generacji (niedostępna w Europie). Zapewne u nas ten silnik się nie pojawi, ponieważ trzon oferty w Europie stanowią dwulitrowe jednostki benzynowe i Diesla.

Mazda 6 FL – kiedy w salonach?

Światowa premiera zmodernizowanej Mazdy 6 odbędzie się już 29 listopada podczas wystawy motoryzacyjnej w Los Angeles. W Polsce zmodernizowanej „szóstki” możemy się spodziewać w 2018 roku (na szczegóły jest jeszcze zbyt wczesnie). Oczywiście zmiany obejmują również wersję kombi, która z kolei na rynku północnoamerykańskim nie jest oferowana.