Mercedes EQV 300 to w pełni elektryczny model napędzany silnikiem o mocy 204 KM. Dzięki akumulatorowi o pojemności 90 kWh samochodem można pokonać do 356 km (po pełnym naładowaniu baterii). Czas ładownia w zakresie 10-80 proc., przy użyciu szybkiej ładowarki o mocy 110 kWh, trwa około 45 min.

Taki samochód będzie można oglądać i wypróbować podczas wakacji na Helu w ramach akcji pod hasłem Razem na fali. Do dyspozycji będą cztery strefy: Expo, Jazdy testowe, Scena oraz Chillout.

Expo to ekspozycja auta wraz z recepcją i obsługą. Tu można dokładnie obejrzeć wystawione vany Mercedesa i uzyskać o nich wszelkie informacje. W strefie Jazd testowych zainteresowani mogą zweryfikować uzyskane informacje podczas jazdy elektrycznym Mercedesem.

Mercedes EQV – relaks na Helu

Strefa Sceny nastawiona jest na wspólne aktywności związane z wakacjami i elektromobilnością, skierowane zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Ponadto będzie tu można wykonać badanie skóry, podładować siłą mięśni telefon w ramach EQ Cycling Charging, namalować mural czy obejrzeć film w letnim kinie.

W Strefie Chillout – jak sama nazwa wskazuje – można liczyć na pełny relaks. Na plaży od strony zatoki, na gości czekają wygodne leżaki, pufy i siedziska.

Imprezy odbędą się w czterech terminach: 13-15 lipca, 27-29 lipca, 3-5 sierpnia i 17-21 sierpnia.