Wczasowicze spędzający urlop w Międzyzdrojach przeżyli chwile grozy, gdy na ul. Polnej zaczęła siać spustoszenie niebieska wywrotka. Sytuacja była na tyle niebezpieczna, że na miejsce zostały skierowane trzy patrole policji, zespół ratowników medycznych i aż cztery zastępy strażaków. Do zdarzenia doszło niedługo po godz. 16.00 w czwartek 4 sierpnia.

Staranowane samochody w Międzyzdrojach Foto: OSP Kołczewo
Staranowane samochody w Międzyzdrojach

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Wywrotka wjechała jak taran na kemping w Międzyzdrojach

Fanpage Międzyzdroje112 informuje, że "ciężarówka nagle wjechała na chodnik", po czym staranowała wszystko, co stało jej na drodze. Najpierw uszkodziła cztery samochody osobowe i hulajnogę na ul. Polnej, potem wyrwała z ziemi dwie latarnie, a na koniec przebiła się przez ogrodzenie pola namiotowego.

Niestety, to jej nie zatrzymało i na kempingu dokonała dalszych zniszczeń – zahaczyła o kolejne auto osobowe i staranowała jeden z namiotów. Szczęśliwie stał on w tym czasie pusty. Strażacy z OSP Kołczewo poinformowali, że najprawdopodobniej do zdarzenia doszło na skutek utraty przytomności przez kierowcę samochodu ciężarowego.

Kierowca wywrotki trafił do szpitala

Chociaż sytuacja wyglądała bardzo groźnie, do szpitala został zabrany jedynie kierowca niebieskiej ciężarówki. "To naprawdę cud, że nikt [więcej – red.] nie został poszkodowany. Całe zdarzenie mogło się skończyć tragicznie" – czytamy na profilu Międzyzdroje112. Ani w samochodach, ani w namiocie, na szczęście, nikogo nie było w tym czasie.