W środowy poranek, w miejscowości Potaszniki (pow. garwoliński) na DK17 doszło do kolizji ciężarówki marki Volvo oraz busa marki Mercedes. W wyniku zderzenia bus dachował, drogę trzeba było zamknąć, a ruch poprowadzić objazdami.

Zderzenie busa z ciężarówką w miejscowości Potaszniki. W tle widać karetkę, która zabrała ofiary z miejsca wypadku, a chwilę później... Foto: KWP Mazowsze
Zderzenie busa z ciężarówką w miejscowości Potaszniki. W tle widać karetkę, która zabrała ofiary z miejsca wypadku, a chwilę później...

Autem podróżowało 10 osób, które zostały poszkodowane na tyle poważnie, że trzeba je było przetransportować do szpitala. Jednego z pasażerów z miejsca wypadku zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Co się może stać gorszego niż zderzenie z ciężarówką o poranku? Dwójka z pasażerów rozbitego busa przekonała się na własnej skórze, że nigdy nie jest tak źle, żeby... nie mogło być jeszcze gorzej.

Karetka – znów bus marki Mercedes – która wiozła ich z Potaszników do szpitala w Garwolinie, znów uczestniczyła w wypadku, zderzyła się z osobówką marki Seat i wylądowała w rowie. Podwójnie poszkodowanych odwieziono do szpitala.

Z informacji udzielonych przez zespół prasowy mazowieckiej policji wynika, że ustalane są przyczyny obu wypadków.