Zespół BM Racing Team jest na półmetku debiutanckiego startu w serialu Formula Renault 2.0 NEC. Za nami rundy na włoskiej Monzie, brytyjskim Silverstone oraz austriackim Red Bull Ring. Po trzech eliminacjach Bartłomiej Mirecki znajduje się na 21. miejscu z 33 zgłoszonych kierowców w klasyfkacji generalnej. W punktacji debiutantów uplasował się na 9. pozycji.

Z każdym wyścigiem częstochowski kierowca przyspiesza i pnie się w górę. Pierwszy wyścig we Włoszech ukończył na 25. miejscu. Jednak już w trzeciej rundzie w Austrii dojechał 14., co jest dotychczas najlepszym wynikiem Bartka Mireckiego w tej serii. Wakacyjne testy oraz modyfkacje bolidu powinny zaowocować progresem w drugiej części sezonu.

Po blisko dwumiesięcznej przerwie zawodnicy cyklu Formula Renault 2.0 NEC wracają do pełnej gotowości. 4. runda odbędzie się w terminie 23-25 lipca na legendarnym obiekcie Spa- Francorchamps. Słynny tor F1, który powstał w 1922 roku, zlokalizowany jest w miejscowości Spa w Belgii w Górach Ardeńskich. To jeden z piękniejszych obiektów wyścigowych znajdujący się w Europie.

Nitka belgijskiego toru liczy 7,004 km i jest najdłuższą w kalendarzu NEC. Składa się z 20 bardzo różnorodnych zakrętów. Charakteryzuje się dużą różnicą wysokości, a zakręt o nazwie Eau Rouge prowadzący pod górę przeszedł do historii motorsportu. Dla każdego kierowcy możliwość rywalizowania na Spa jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Warto także odwiedzić obiekt w celach czysto turystycznych, nie będą państwo zawiedzeni.

 Foto: Auto Świat

Bartłomiej Mirecki i BM Racing Team w trakcie sezonu nie mieli okazji testować bolidu na belgijskim torze, dlatego skorzystają z sesji treningowych przed samymi zawodami. Dwukrotny mistrz Polski Kia Lotos Race jest jednak dobrze przygotowany do zawodów, ponieważ wakacyjną przerwę wykorzystał na testy bolidu.

Wyścigowy weekend Formula Renault 2.0 NEC, w którym bierze udział BM Racing Team, będzie towarzyszyć serii Blancpain Endurance Series. Zawodnicy puchary Renault będą mieli do pokonania dwie sesje treningowe, dwie kwalifkacyjne i dwa wyścigi.

BARTŁOMIEJ MIRECKI: „Jestem dobrze nastawiony do 4. rundy rozgrywanej na torze Spa- Francorchamps. Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość rywalizować na jednym z najsłynniejszych obiektów na świecie. O zakręcie Eau Rouge krążą legendy i w końcu będę mógł na własnej skórze przekonać się na czym polega jego magia. Przerwę wakacyjną wykorzystaliśmy z moim zespołem BM Racing Team na testy bolidu na różnych torach. Cały czas uczymy się sprzętu i każdy wyjazd jest bardzo cenny. Pracujemy nad zawieszeniem i aerodynamiką. Ja sam stawiam kolejne kroki w wykorzystywaniu potencjału bolidu. Choć na Spa jeszcze nigdy nie byłem, zdążyłem

go dobrze poznać na naszym symulatorze w centrum BM Racing Team. Jazda symulatorem jest bardzo pomocna. Chciałbym w drugiej połowie sezonu jeszcze przyspieszyć i zbliżyć się do czołówki. Mam nadzieję na poprawienie wyniku z Austrii. Zapraszam wszystkich do śledzenia zawodów. Trzymajcie kciuki. Chciałbym podziękować za wsparcie w startach mojemu zespołowi BM Racing Team oraz moim partnerom: SONAX, Zawipol i RTG.”

HARMONOGRAM 4. RUNDY (SPA FRANCORCHAMPS)

Czwartek (23 lipca)

Trening 1: 09:00-09:45

Trening 2: 13:45-14:30

Piątek (24 lipca)

Kwalifkacje: 09:00-9:45

Wyścig 1: 13:00-13:25

Sobota (24 lipca)

Wyścig 2: 09:50-10:15