Mitsubishi eX Concept to kompaktowy SUV, napędzany systemem EV (elektrycznym) nowej generacji, który zapewnia zasięg nawet 400 kilometrów. Koncept jest kolejnym krokiem w rozwoju SUV-ów i zasilania elektrycznego.

Oprócz modelu eX Concept, na genewskim stoisku Mitsubishi znajdzie się łącznie 13 aut (z tego 10 podczas dni prasowych), w tym świętujące światową premierę modele L200 Geoseek Concept i ASX Geoseek Concept - oba samochody oferują akcesoria nawiązujące do stylu życia pełnego przygód. W Genewie po raz pierwszy zobaczymy też zmodernizowanego ASX-a 2017 z nowym wyglądem przodu.

Mitsubishi eX Concept

Mitsubishi eX Concept jest wizją kompaktowego (4,24 m długości) SUV-a z elektrycznym układem napędowym nowej generacji, zapewniającego wysoką wydajność ekologiczną, dobre przyspieszenie i cichą pracę, a także zasięg do 400 km na jednym ładowaniu.

Mitsubishi eX-Concept
Mitsubishi eX-Concept

Zastosowanie dwusilnikowego układu napędowego Twin Motor 4WD i zintegrowanego systemu kontroli jazdy S-AWC pozwoliło uzyskać precyzyjne prowadzenie samochodu.

W modelu tym zastosowano technologię automatycznej jazdy, która łączy systemy łączności mobilnej w samochodzie z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie aktywnego bezpieczeństwa. Wszystko to gwarantuje możliwość pracy w trybie częściowo autonomicznym na drogach ekspresowych, jak również pozwala zaparkować auto w sposób automatyczny.

Koncepty Geoseek

Koncepty Geoseek dodają modelom L200 i ASX atrakcyjnego charakteru za sprawą akcesoriów nawiązujących do stylu życia pełnego przygód. Nowe modele o muskularnym wyglądzie przypadną do gustu miłośnikom spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

We wnętrzu, w którym dominuje czarny kolor, znalazły się jasnopomarańczowe akcenty dekoracyjne, zdradzające aktywny charakter obu modeli. Siedzenia zostały pokryte nowoczesnymi materiałami - w środkowej części zastosowano panele siateczkowe, zapewniające doskonałą wentylację, a po bokach znalazły się antypoślizgowe materiały nawiązujące wyglądem do zamszu.