Najbogatszym Polakiem pozostaje niezmiennie Jan Kulczyk, którego majątek wzrósł o 20,3 proc. i teraz wynosi 8,9 mld zł. Autostrada Wielkopolska i browarnictwo to tylko niektóre przykłady z szerokiego wachlarza przedsięwzięć doktora Jana (jak nazywają go współpracownicy). W ubiegłym roku Jan Kulczyk nieoczekiwanie sprzedał Volkswagenowi za ok. 800 mln zł swoje udziały w przedsiębiorstwach zajmujących się importem i sprzedażą na polskim rynku samochodów marek Audi, Skoda, Porsche i Volkswagen. Dystrybucję przejął Volkswagen AG.

Na ostatni stopniu podium, stosując nomenklaturę sportową, znalazł się Michał Sołowow z majątkiem 5,5 mld zł, który pozostał na niezmiennym poziomie. Kierowca rajdowy i biznesmen z branży przemysłu chemicznego i budownictwa w ubiegłym roku został sklasyfikowany na 4. miejscu.

Na 41. miejscu w rankingu (spadek z 37.) uplasował się kolejny, zasłużony kierowca rajdowy Sobiesław Zasada, który prowadzi interesy w branży motoryzacyjnej, AGD i turystycznej. Jego majątek oszacowano na 495 mln zł. (wzrost o 7,1 proc.).

52. miejsce z majątkiem 450 mln zł zajął Krzysztof Oleksowicz - współwłaściciel spółki InterCars, jednego z największych dostawców części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych.