„Używane Ekstra” to dodatek specjalny o samochodach używanych. Publikujemy go co miesiąc. Porusza wszystkie zagadnienia związane z autami z drugiej ręki – pomoże Wam wybrać ulubiony samochód, następnie dokonać dobrego zakupu, a później poprawnie eksploatować auto.

W aktualnym numerze dodatku „Używane Ekstra” wytypowaliśmy 17 najlepszych silników benzynowych stosowanych w popularnych samochodach w ostatnich latach. Są wśród nich wersje wolnossące i z turbo, o mniejszej i większej mocy, napędzające auta małe, kompaktowe, klasy średniej, vany i SUV-y. Podajemy koszty eksploatacji i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas oględzin auta. To dobre kompendium wiedzy dla osób przymierzających się do zakupu używanego samochodu, tym bardziej że wadliwych silników w kilkuletnich pojazdach nie brakuje.

Porównujemy również trzy bardzo popularne auta segmentu B z benzyniakami o mocy ok. 100 KM. Założony budżet? Około 25 tys. zł. W szranki stają kilkuletnie: Ford Fiesta, Mazda 2 i Suzuki Swift. Z naszego dodatku dowiecie się, jak działa filtr cząstek stałych, co się w nim psuje i ile kosztuje jego wymiana lub regeneracja. Nie zabrakło też ciekawych informacji z rynku samochodów używanych. Bardzo gorąco polecamy!