- czytamy w komunikacie policji.

To wideo krąży ostatnio w sieci. Na kierowcę wylewa się fala hejtu, ale jak ty zachowałbyś się na jego miejscu? Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ćwiczenia NATO 2024

Podczas tych ćwiczeń kierowcy mogą spodziewać się obecności kolumn wojskowych na drogach, co może prowadzić do utrudnień w ruchu drogowym. W związku z tym policja będzie monitorować i zabezpieczać drogi przejazdu kolumn wojskowych, aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W ramach ćwiczeń Dragon-24, sprawdzana będzie zdolność sił NATO do odstraszania i obrony, w tym odparcia ataku potencjalnego przeciwnika na państwa członkowskie Sojuszu. Warto dodać, że te ćwiczenia mają charakter defensywny i nie są skierowane przeciwko żadnemu konkretnemu państwu.

Podczas ćwiczeń Dragon-24, kluczowym zadaniem będzie przeprowadzenie taktycznego marszu drogowego po drogach i w terenie przygodnym, w szczególności na terenie województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Dla kierowców, którzy planują podróż w najbliższych dniach, warto pamiętać o możliwości utrudnień w ruchu drogowym związanych z obecnością kolumn wojskowych na drogach. Policja będzie monitorować sytuację i zapewniać bezpieczeństwo na drogach.